Przejdź do treści

CHYTRUSEK

Zapraszamy do wspólnych rozgrywek w “CHYTRUSKA”!

Gra powstała w ramach projektu “Kultura dla Rozwoju cz. II, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020.

Zabawa opiera się o logikę “DOBBLE”.
Rysunki stworzyli młodzi artyści z ZR Grojcowianie z Wieprza, pod okiem Pani Brygidy Murańskiej.

Ta gra to coś nowego dla naszych dzieciaków. To świetna zabawa, która nie dość, że wprowadza w tym trudnym czasie odrobinę uśmiechu na twarz to jeszcze uczy naszej regionalnej gwary. Zakrzewia i kultywuje lokalne tradycje, wzbudza zainteresowanie i uczy spostrzegawczości”. 

Dodatkiem do gry są “karty pracy”, przedstawiające i opisujące symbole zawarte w grze “CHYTRUSEK”.
Tych kart można użyć do gry w kalambury lub do zgadywanek.

Zachęcamy do pobierania kart, drukowania i rodzinnego grania w “CHYTRUSKA”!

Wystarczy, że pobierzecie grę na swój komputer, wydrukujecie na twardych kartkach i wytniecie nożyczkami (koniecznie pod okiem rodziców).
Karty można zalaminować. Później wystarczy cieszyć się pozytywną rywalizacją!

Miłej zabawy!

Oprócz tworzenia gry, dzieciaki z Gminy Radziechowy-Wieprz w październiku 2020 r., mogły zmierzyć się w rozgrywkach kalambury z “Gronickami” z Brzuśnika – Grupą Dziadów, która od lat reprezentuje naszą Gminę na Godach Żywieckich. Projekt “Zagraj z Tradycja” powstał właśnie z inicjatywy Pani Brygidy Murańskiej i Pana Piotra Figury. Drużyny dzieci miały za zadanie nauczyć się tworzyć stroje “dziadów”, poznać ich historie i tradycje. A po warsztatach wziąć udział w mega rozgrywkach. Walka była wyrównana, ostatecznie obie drużyny zremisowały.

Dziękujemy za miło spędzony czas i świetną zabawę. Liczymy, że kiedy sytuacja wróci do normy, zagramy jeszcze nie jeden raz.